Поради батькам, діти яких потребують посиленої уваги з боку педагогічних працівників

1. Будьте реалістами: заборонити чи залякати дитину – не означає знайти вихід зі становища. Навпаки, це ще більше заплутує ситуацію.

2. Батьки мають все знати про алкоголь, тютюн і наркотики. Це так само важливо, як, наприклад, розуміти, що дасть вашій дитині освіта.

3. Дитина, яка робить усе, що хоче, без правил та обмежень, гадає, що батькам байдуже, що з нею відбувається .

4. Навчайте своїх дітей переборювати невдачі. Дитина часто хоче більше, ніж їй дозволяється і сердиться, коли їй щось забороняють. Нерозумно опікати свою дитину від усіх проблем, інакше вона не навчиться їх вирішувати.

5.Часто діти експерементують з наркотиками чи алкоголем. Але більшість з них сама не в змозі відмовитись від їх уживання. Переконайте дитину в тому, що наркотики завжди призводять до залежності.

6. Коли за “чашкою чаю” ви палите цигарку за цигаркою і намагаєтесь втовкмачити підліткові, що алкоголь та наркотики – це “погано”, ви марно витрачаєте час і свої нервові клітини.

7. Намагайтеся якомога частіше проводити дозвілля з дитиною, стимулювати у неї позитивні захоплення.

8. Замість суворої заборони контактувати з друзями, які вживають наркотики чи випивають, дозвольте дитині спілкуватися з ними. Це дасть вам можливість проконтролювати за своєю дитиною, матимете можливість поспілкуватися з цими підлітками.