Доступність закладу для навчання осіб з особливими потребами

Пандусу немає

Умови доступності

Умови доступності Комунального закладу освіти «Навчально-виховний комплекс  №  92 «школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)» Дніпровської міської ради для навчання осіб з особливими освітніми потребами.

На виконання ст. 19 та ст. 20 Закону України «Про освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 15.08.2011 р. № 872 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах», листа МОНмолодьспорту України № 1/9-384 від 18.05.2012 р. «Про організацію інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах», постанови Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 р. № 588 «Про внесення змін до Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах» та з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізації та інтеграції в суспільство у разі звернення батьків дитини з особливими освітніми потребами в КЗО «НВК № 92» ДМР обов’язково буде організоване інклюзивне навчання дитини за  індивідуальною програмою розвитку.

Для організації інклюзивного навчання у школі створено умови для забезпечення безперешкодного доступу до будівлі через запасний вихід першого поверху, створено відповідну матеріально-технічну та методичну базу, організовано підвищення кваліфікації педагогічних працівників з питань надання освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами.

Створені такі умови доступності:

● можливість своєчасного користування зонами обслуговування та відпочинку (спортивна зала, їдальня, кабінет інформатики, майстерні, актова зала);

● в наявності шкільне обладнання (ростові меблі, гральні куточки, спортивні обладнання);

● усі основні приміщення закладу мають природне освітлення;

● при оздобленні навчальних приміщень враховано такі вимоги:

- стіни світлих тонів;

- меблі, парти кольору натурального дерева;

- класні дошки темно-зеленого кольору;

- стелі, двері, віконні рами – білі;

● розташування меблів і обладнання сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщень;

● у закладі дотримується повітряно-тепловий режим;

● приміщення обладнані системами центрального опалення та вентиляції, що забезпечують сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища;

● чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне);

● для забезпечення умов для проведення фізичного виховання на відкритому просторі є:

- спортивний майданчик зі штучним газоном;

- тренажерно-ігровий майданчик з твердим покриттям.

● коридори широкі, предмети інтер’єру в коридорах не ускладнюють пересування дітей з особливими потребами;

● вся територія закладу зовні якісно освітлюється.

Згідно з Програмою розвитку школи заплановано облаштування пандусу біля центрального входу та інші будівельні роботи у приміщенні школи, які відповідатимуть вимогам доступності згідно з державними будівельними нормами і стандартами

На даний час надійшла одна  заява від батьків щодо організації інклюзивного навчання в КЗО «НВК № 92» ДМР для осіб з особливими освітніми потребами.

Директор КЗО «НВК № 92» ДМР                                                                    Т.М. Дмитренко