Безпека під час свят та вдома
ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ
Головного управління ДСНС у Дніпропетровській області до жителів Дніпропетровщини щодо інформування населення про правила поведінки під час святкування Водохреща.
19 січня православні та греко-католики традиційно відзначають Водохрещення Господнє. Вважається, що вода освячена у цей день, має цілющі властивості і справляє благодійний вплив на душевний та фізичний стан людини. Уже, сам акт занурення в крижану воду е свідченням сили волі, хоробрості і прагнення до покращення фізичного та духовного стану. Та інколи, особливо у «піднесеному настрої», люди стрибають у воду скоріше заради бездумного, показного геройства, аніж — самовдосконалення. Подібні спроби найчастіше 1 призводять до трагічних наслідків. Готуючись до святкування Водохрещення Господня варто прислухатись до рекомендацій і застережень лікарів та дотримуватися певних правил. Перед купанням обов'язково слід пробігтися, адже організм має розігрітися. Занурюватись у воду можна у присутності медичного працівника та не більше, як на 20 секунд. Цього часу цілком достатньо, щоб організм не тільки не змерз, але іі зігрівся,, і в кров «викинулися» гормони, які мають протизапальну дію. Після занурення обов'язково треба розтертися сухим рушником і зігрітися гарячим чаєм, або більш міцним напоєм в невеликій (до 100 грамів) кількості. Слід пам'ятати що під впливом холоду в організмі звужуються судини, збільшується частота серцевих скорочень, а це може спровокувати інсульт або інфаркт. І хоча лікарі, в цілому, погоджуються з тим, що короткочасне занурення в холодну воду корисне, застерігають від цього людей з певними вадами здоров'я, схильним до впливу холоду забороняють взагалі. Отже перед тим, як поринути в обійми крижаної води радимо завітати до лікаря, і заручитися його згодою. На випадок, якщо все ж таки доведеться надати допомогу потерпілому за відсутності медичного працівника, слід зробити наступне: якомога швидше укрити потерпілого від вітру і холоду; надіти сухий одяг; якщо необхідно, зробити штучне дихання та непрямий масаж серця; по-мождивості дати йому гарячу їжу і напій. Ні в якому разі не намагайтеся відігріти таку людину гарячою водою чи вогнем!
| ||
Отже, ти залишився один удома. Батьки та інші дорослі члени сім’ї на роботі, у гостях чи де-небудь. У тебе з’явилася можливість чимось зайнятися на час відсутності батьків: зануритися в улюблену справу, запросити до себе друзів, подивитися телевізор чи погратися в комп’ютерні ігри.
|
| ||
Нагадуємо тобі, що перебуваючи на вулиці, у громадському місці, треба пам’ятати про деякі правила безпечної поведінки з незнайомими людьми. На вулиці:
У під’їзді чи в ліфті:
|
| |||
Кожен день ти користуєшся електричними приладами, але потрібно знати, що вони криють у собі небезпеку. Так, дія електричного струму на людину може призводити до електричних травм та пошкоджень, таких як скорочення м'язів, що супроводжується сильним болем, втратою свідомості, порушенням роботи серця чи дихання (або обох цих порушень разом). Іноді трапляються нещасні випадки від дії електричного струму, які приводять до смерті людини. Та щоб уникнути багатьох неприємностей, тобі достатньо завжди пам’ятати та дотримуватись правил поводження з електричними приладами:
Якщо щось потрапило до телевізора, радіоприймача та інших електроприладів, які працюють, треба в першу чергу їх вимкнути. Ні в якому разі не можна лізти туди олівцем чи іншим предметом, коли електроприлад увімкнутий.
Використання електричних приладів не за призначенням або невміле користування ними, може призвести до пожежі! Але якщо вже так сталося, що електричне обладнання загорілося, то перш за все потрібно:
Якщо знеструмити електромережу неможливо, то слід пам’ятати: не можна застосовувати для гасіння воду та пінні вогнегасники, можна лише порошкові;
Якщо електроприлад зайнявся, спробуй діяти за такою схемою:
Під час прогулянки ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
Якщо не забувати ці прості правила, то можна уникнути багатьох неприємностей. Пам’ятай, несправності в електромережі й електричних приладах може усунути лише спеціаліст-електрик! |
| ||
У нашій країні як паливо широко використовується газ. Майже в кожній квартирі встановлено газові плити, водонагрівачі, опалювальні печі чи котли. Щоб газ приносив людям лише радість і тепло, кожний член сім'ї, починаючи зі шкільного віку, мусить знати і суворо дотримуватись правил безпечного користування газом, знати, до яких наслідків призводить порушення цих правил. Природний газ майже вдвічі легший за повітря і при витоку з приладів і газопроводів піднімається, скупчуючись у верхніх зонах приміщень. Природний і зріджений гази не мають кольору і запаху. Щоб газам надати запаху, до них додають домішки, у результаті чого з’являється запах гнилої капусти. Запам’ятай, що газ, яким користуються у побуті, є горючою речовиною і порушення правил користування ним може призвести до виникнення пожежі. Основні вимоги безпечної експлуатації побутового газового устаткуванняДля попередження виникнення пожежонебезпечної ситуації потрібно правильно користуватися побутовими газовими приладами. Запам’ятай основні вимоги для попередження пожежі:
Порядок дій при виявленні запаху газу:
Порядок дій у разі вибуху газу та пожежі в приміщенні:
Правила поведінки при отруєнні газом:
Будь завжди уважним при користування газом, неухильно дотримуйся правил експлуатації газових приладів – у цьому запорука твоєї безпеки!ПАМ’ЯТАЙ, користуватись газовим приладдям можна тільки після того, як дорослі детально пояснять тобі правила поводження з ними і ще деякий час наглядатимуть за тим, чи правильно ти все виконуєш. |