ВІТАЄМО !

 





Територія обслуговування і прийом до школи Дніпровської гімназії № 92

      

Дніпровська гімназія № 92

Дніпровської міської ради

м. Дніпро,86  вул. Проїжджа, буд. 2-б

Тел. 5607800216    Еmаі1: [email protected]

НАКАЗ

« _30__»__03___2024 р.                 м.Дніпро                            № __53____

  Про організаційні  заходи  щодо  прийому дітей

до 1-го класу Дніпровської гімназії № 92 ДМР 

на 2024 – 2025  навч.році .

 На виконання до статті 13 ,Закону України «Про освіту», наказу МОН України від 16.04.2018 за № 367 «Про затвердження порядку зарахування відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів для здобуття повної загальної середньої освіти»,   Про внесення змін до рішення виконкому міської ради від 04.02.2022 р № 227  « Про закріплення території обслуговування за комунальними закладами загальної середньої освіти Дніпровської міської ради» з метою організованого прийому дітей до 1-го класу ,

НАКАЗУЮ:

  1. Розпочати прийом заяв до 1-го класу в Дніпровську гімназію  № 92 ДМР з 01.04.2024 року.
  2. Заступнику директора з НР Л.Ф.  Мірошниченко :
    1. Здійснити організаційні заходи щодо прийому заяв та зарахування дітей до 1-го класу.
    2. Забезпечити  з 01.04. 2024 прийом документів для зарахування дітей до 1-го класу.
    3. Провести інформування громадськості,  батьків майбутніх першокласників та розмістити на інформаційному стенді закладу відомості про :
      1. умови прийому дітей до 1-го класу
      2. Інформацію про територію обслуговування що закріплена за закладом
      3.  Перелік документів що підтверджують місце проживання дитини, одного  з  її батьків на території обслуговування закладу
      4.  прогнозовану кількість учнів 1-го класу
    4. Організувати зарахування дітей зарахування учнів до 1-го класу відповідно до порядку зарахування
      1. До 1 червня (включно) відповідно до пункту 2,3 (1) глави 1 розділу ІІ Порядку зарахування  без проведення жеребкування.
      2. До 1 червня (включно ) зараховуються усі діти .
      3. До 15 червня  ( включно )  на вільні місця зараховуються діти , які не проживають в районі закладу
    5. Зараховувати дітей на підставі заяв батьків , документа що підтверджує місце проживання одного  з батьків дитини,  свідоцтва про народження дитини , фотокартки 2 шт.,  медична довідка подається не пізніше 20 серпня . Документи можна подати власноруч , через  електронну  реєстрацію або електронною поштою.
    6. Забезпечити зарахування дітей внутрішню переміщених осіб та сприяти в оформленні документів разі їх відсутності
  3. Створити безпечні та належні санітарно-гігієнічні протиепідеміологічні умови при прийомі документів. Здійснювати прийом громадян за узгодженим графіку.
  4. Забезпечити дотримання вимог Порядку зарахування учнів визначених абзацом 2 ,3 пункту 5 статті 59 Закону України « Про загальну середню освіту»
  5.  Надавати інформацію про хід набору дітей до 1-го класу згідно встановленій формі до 25-го числа кожного місяця впродовж квітня серпня 2024оку.
  6.  Координацію роботи щодо виконання даного наказу покласти на заступника директора з навчальної роботи  Л.Ф. Мірошниченко.
  7. Особистий контроль за організацію прийому документів для зарахування дітей до 1-го класу за лишаю за собою.

Директор                                                  Тетяна ДМИТРЕНКО

                                                                                                     

 

Територія обслуговування Дніпровської гімназії № 92 

   

  

 

 

Правила прийому до закладу освіти

 


Щодо прийому дітей до перших класів у 2023 році

Шановні колеги!

Враховуючи особливу чутливість питання прийому дітей на навчання до закладів загальної середньої освіти, рекомендуємо органам управління освітою, керівникам та педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти продумати всі деталі його організації та сприяти створенню позитивної атмосфери навколо цього процесу. Окремої уваги потребують заклади загальної середньої освіти, що не змогли минулого року зарахувати всіх дітей відповідного віку, які проживали на їхній території обслуговування.

У таких закладах рекомендуємо заздалегідь розглянути перспективи і можливості створення додаткових класів, використання змінності навчання, раціональної організації освітнього процесу, переглянути, у разі необхідності, закріплення території обслуговування за закладами загальної середньої освіти.

При зарахуванні дітей необхідно дотримуватися Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16 квітня 2018 року № 367 (далі - Порядок).

Документи, необхідні для зарахування до 1 класу та початок їх прийому

Порядок містить вичерпний перелік документів, необхідних для зарахування до 1 класу, та конкретну дату закінчення їх прийому закладами загальної середньої освіти - 31 травня, однак не встановлює конкретну дату початку прийому таких документів, що визначається відповідними органами місцевого самоврядування.

Згідно з пунктом 6 Порядку органам місцевого самоврядування та місцевим органам виконавчої влади рекомендовано щороку не пізніше ніж за один місяць до завершення прийому документів, необхідних для зарахування, визначати дату початку їх приймання. Такий строк не може бути меншим одного місяця. Таким чином, батькам чи іншим законним представникам, які подадуть документи, необхідні для зарахування дітей, у строки, визначені відповідними органами місцевого самоврядування чи місцевими органами виконавчої влади або ж у травні поточного року, не може бути відмовлено у прийнятті відповідних документів.

Для зарахування до 1 класу необхідно надати заяву про зарахування за зразком, встановленим Додатком 1 до Порядку. До такої заяви обов'язково має бути додано:

1) копію свідоцтва про народження дитини (під час подання копії пред'являється оригінал відповідного документа);

2) оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о.

Оригінал або копія документа про попередньо здобуту освіту при зарахуванні до 1 першого класу не подається.

Наголошуємо на вичерпному характері переліку документів, визначених у пункті 4 розділу I Порядку, добровільності надання інших додаткових документів, зокрема необхідних для першочергового зарахування, і відповідно неприпустимості вимог з боку працівників закладів загальної середньої освіти щодо обов'язкового їх надання.

Визначення місця проживання дитини або одного з її батьків для першочергового зарахування

Нагадуємо, що першочергово до 1 класу зараховуються діти, місце проживання яких на території обслуговування закладу загальної середньої освіти підтверджене, тому для реалізації такого права потрібно обов'язково надати документи, що підтверджують місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування відповідного закладу.

При цьому, варто звернути увагу, що місце проживання дитини або її батьків (одного з її батьків) та місце реєстрації їхнього проживання не є тотожними поняттями, тому практика використання місця реєстрації як єдиного можливого підтвердження відповідного місця проживання є неприпустимим обмеженням права дитини на першочергове зарахування. Зазначене вище підтверджується, зокрема, абзацом другим статті 2 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", згідно з яким реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.

Для підтвердження інформації про місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування закладу загальної середньої освіти рекомендуємо використовувати перелік документів, визначений пунктом 8 Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 р. № 684 (далі - Порядок ведення обліку), що урегульовує питання ведення відповідного реєстру дітей, у тому числі шляхом внесення до нього даних за письмовою заявою батьків (одного з батьків) дитини чи її законних представників. При цьому, для підтвердження інформації про місце проживання дитини має бути надано один з таких документів (за вибором особи, яка подає заяву):

паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини чи законних представників;

довідку про реєстрацію місця проживання особи (дитини або одного з її батьків чи законних представників) за формою згідно з додатком 13 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207;

довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за формою згідно з додатком до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 "Про облік внутрішньо переміщених осіб";

документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу житла тощо);

рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;

документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму/піднайму/оренди тощо), укладений між фізичними особами (що для цілей цього Порядку підтверджує місце проживання за умови його реєстрації відповідно до статті 158 Житлового кодексу Української РСР або нотаріального посвідчення відповідно до законодавства) чи між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку;

довідку про проходження служби у військовій частині (за формою згідно з додатком 10 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207);

акт обстеження умов проживання (за формою згідно з додатком 9 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов'язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 "Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини");

інший офіційний документ, що містить інформацію про місце проживання дитини та/або одного з її батьків чи законних представників.

Згідно з приміткою до статті 358 Кримінального кодексу України під офіційним документом розуміються документи, що містять зафіксовану на будь-яких матеріальних носіях інформацію, яка підтверджує чи посвідчує певні події, явища або факти, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру, чи може бути використана як документи-докази у правозастосовній діяльності, що складаються, видаються чи посвідчуються повноважними (компетентними) особами органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, юридичних осіб незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, а також окремими громадянами, у тому числі самозайнятими особами, яким законом надано право у зв'язку з їх професійною чи службовою діяльністю складати, видавати чи посвідчувати певні види документів, що складені з дотриманням визначених законом форм і містять передбачені законом реквізити.

Таким чином, директори закладів загальної середньої освіти при вирішенні питання щодо першочергового зарахування дитини до 1 класу та розгляді документів, що мають підтверджувати місце проживання дитини або її батьків (одного з батьків) на території обслуговування відповідного закладу загальної середньої освіти, мають переконатися у тому, що документ:

а) містить інформацію, яка підтверджує чи посвідчує місце проживання дитини або її батьків (одного з батьків) на території обслуговування відповідного закладу загальної середньої освіти;

б) складено, видано чи посвідчено особою, яка уповноважена на це відповідно до закону;

в) складено за формою та з реквізитами, визначеними відповідним нормативно-правовим актом.

Насамкінець, привертаємо увагу, що відповідно до Кримінального кодексу України до кримінальної відповідальності можуть бути притягнені як службові, так і будь-які інші особи, які підробили та/або використали завідомо підроблений документ з метою підтвердження права дитини на першочергове зарахування до 1 класу закладу загальної середньої освіти.

Щодо прийому дітей до 1-х класів у 2023 році – роз’яснення МОН

 Для першочергового зарахування дитини в перший клас використовувати лише місце реєстрації як один спосіб підтвердження її місця проживання є неприпустимим обмеженням. Підтвердити місце проживання можна також низкою інших документів.

Роз’яснено, що відповідно до вимог нового Закону «Про освіту» було змінено порядок зарахування дітей у перші класи. Тепер кожна дитина може піти в школу, найближчу до її місця проживання, закріплену за цією територією (без тестів, співбесід чи інших випробувань). Для першочергового зарахування треба тільки підтвердити місце проживання одним з документів. Їх перелік закріплено в постанові КМУ № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів».

Підтвердити місце проживання дитини можна такими документами:

– паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини чи законних представників;

– довідка про реєстрацію місця проживання дитини або одного з її батьків чи законних представників;

– довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

– документ, що засвідчує право власності на відповідне житло;

– рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;

– документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму/піднайму/оренди тощо), укладений між фізособами (за умови його реєстрації або нотаріального посвідчення) чи між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку;

– довідка про проходження служби у військовій частині;

– акт обстеження умов проживання.

Проте цей перелік не є вичерпним – підтвердженням також може бути інший офіційний документ, що містить інформацію про місце проживання дитини та/або одного з її батьків чи законних представників. Приймаючи такий документ, директори шкіл мають переконатися, що він:

містить інформацію, яка підтверджує чи посвідчує місце проживання дитини або її батьків (одного з батьків) на території обслуговування відповідного закладу загальної середньої освіти;
складений, виданий чи посвідчений особою, яка уповноважена на це відповідно до закону;
має форму та реквізити, передбачені відповідним нормативно-правовим актом.
МОН нагадало, що дату початку прийому документів для зарахування в перший клас визначають місцеві органи самоврядування. У деяких регіонах України прийом уже оголошено. Водночас кінцева дата подання документів єдина для всіх – це 31 травня.

Батьки мають право подати заяву до закладу освіти, на території обслуговування якого вони (їхня дитина) проживають, – зарахування до цієї школи дитині гарантується Законом. Також батьки мають право подати заяву до будь-якого іншого закладу – до нього дитина може бути зарахована на вільні місця, зокрема, за результатами жеребкування.

Якщо на 31 травня кількість поданих заяв не перевищує кількості місць, то не пізніше 1 червня видається наказ про зарахування усіх дітей. Їх список оприлюднюється виключно в закладі освіти.

Коли у школі залишаються вільні місця, інформація про них розміщується на інформаційному стенді закладу та його веб-сайті (у разі відсутності – на веб-сайті органу, у сфері управління якого перебуває заклад).

Якщо на 31 травня кількість поданих заяв перевищує кількість місць, то до 1 червня зараховуються діти:

– місце проживання яких на території обслуговування школи підтверджене;

– які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами учнів цього закладу освіти;

– які є дітьми працівників цього закладу освіти;

– які є випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (за його наявності).

До 15 червня зараховуються всі інші діти за результатами жеребкування. Воно проводиться з 5 до 10 червня та є публічним.

ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИЙОМУ ДІТЕЙ ДО ПЕРШИХ КЛАСІВ 2020-2021 Н.Р.

 Що потрібно взяти для надання документів дитини

до 1 класу на 2023 - 2024 н.р.

 1. Заява батьків про зарахування дитини у 1 клас (заяву батьки напишуть в день подання документів).

 2. Паспорт одного з батьків дитини.

 3. Копія та оригінал свідоцтва про народження дитини.

 4. Медична довідка дитини встановленого зразка (ОРИГІНАЛ)

http://moz.gov.ua/article/news/chi-budut-u-shkolah-zberigatis-medkartki-detalno-pro-skasuvannja-formi--026o

ЯКА ДОВІДКА ПОТРІБНА ДЛЯ ВІДВІДУВАННЯ ШКОЛИ

Перед вступом до школи дитина має пройти профілактичний огляд. Після медогляду видається для  надання медичному працівнику загальноосвітнього навчального закладу Форма № 0 086-1/о “Довідка учня  загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду”. У разі,  якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис. Відповідно, медичні працівники шкільних навчальних закладів володітимуть необхідною інформацією про стан здоров'я дитини.

ПРО ФОРМИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЩЕПЛЕНЬ

Усю інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб лікарі чи медсестри фіксують у "Карті профілактичних щеплень"  (форма № 063/о). "Карта профілактичних щеплень", яка містить. Цю форму ведуть в амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах. Відповідно, довідка про проведені щеплення, що містяться у формі № 063/о, дає змогу медичним працівникам освітніх закладів бути ознайомленими з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.

 5. Копія та оригінал документу, який підтверджує місце проживання дитини:

паспорт одного з батьків або витяг з реєстру(при наявності ID-картки);

- копія та оригінал договору про оренду квартири юридично завірений.

- інші офіційні документи (оригінал та копія), що засвідчують місце проживання дитини.

 /Копії всіх документів завіряються відповідно  оригіналів та лишаються в пакеті наданих документів до ЗСО/

   Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років.    

Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року. 

 

 -        Надання документів дитини до зарахування в 1 клас здійснюється батьками, або особами, що їх замінюють.

 -        Присутність дитини при наданні документів не є обов'язковою, оскільки співбесіда з нею проводитись не буде.

Що потрібно придбати для першокласника:

- Шкільна форма не є обов`язковою для учнів, але загальним обговоренням питання батьківською громадою та педколективом школи було прийнято рішення про відповідність одягу учнів офіційно-діловому стилю.

 - Спортивна форма та взуття;

 - Портфель або рюкзак, що відповідають віковим та індивідуальним фізіологічним особливостям дитини;

- Елементарне канцелярське приладдя (ручки, олівці, фарби, зошити).